Projekty domów pasywnych. Projektowanie domów wysoce energooszczędnych.
Wczytuję dane...

Projektowanie domów pasywnych.

Projekty domów pasywnych.

Przekrój domu pasywnego

Projektowanie domów pasywnych i wysoce energooszczędnych to specjalność, w której posiadamy olbrzymie doświadczenie. Nasi projektanci zajmują się tym już od ponad jedenastu lat, od kiedy tylko idea domów pasywnych dotarła do Polski. Członkowie naszego zespołu byli pionierami wprowadzającymi technologie budynków pasywnych z Niemiec do Polski na przełomie 2008 i 2009 roku. Już wtedy opracowaliśmy system powtarzalnych budynków pasywnych w technologii prefabrykowanej, który jako pierwszy w Polsce otrzymał certyfikat niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego (Passivhaus Institut Dr. Wolfgang Feist) w Darmstadt. Podstawą otrzymania tego certyfikatu było opracowanie technologii, w której sposób łączenia poszczególnych elementów prefabrykowanych jest pozbawiony mostków cieplnych obniżających standard energooszczędny.

Dzisiaj technologia i jakość materiałów budowlanych poszła niewspółmiernie do przodu, dlatego możliwości uzyskania budynku ekstremalnie energooszczędnego jest tym bardziej możliwe i to przy zachowaniu optymalnych kosztów budowy.

Pragniemy się podzielić z Państwem całą swoją wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy w stanie Państwu zaprojektować dom pasywny, który oprócz swojego bardzo wysokiego standardu cieplnego nie zrujnuje Państwa budżetu domowego. Wykorzystamy technologie i systemy powszechnie dostępne, stosunkowo niedrogie, które przy odpowiednim zastosowaniu  przyniosą niewspółmiernie duże oszczędności podczas eksploatacji budynku.

Każdy z projektów budynków pasywnych realizujemy w oparciu o bardzo wnikliwe obliczenia pasywności pakietu PHPP (Passiv Haus Projektierung Program), który został stworzony przez wysoce wykwalifikowanych specjalistów propagujących ideę domów pasywnych ze wspomnianego już wcześniej niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt. Aktualnie pakiet PHPP jest jedynym, podstawowym i bezapelacyjnie wymaganym narzędziem do wykonywania obliczeń na potrzeby certyfikacji budynków w standardach Passive House, Low Energy House oraz Enerphit.

Obliczenia te wykonujemy już na etapie tworzenia koncepcji architektonicznej budynku. Ich wyniki determinują ostateczną bryłę, a co za tym idzie wygląd budynku pasywnego.

Dzięki  wnikliwej analizie czynników determinujących ostateczne właściwości energooszczędne budynku, każdemu inwestorowi dobieramy najlepsze rozwiązania projektowe. Dobór ten podyktowany jest indywidualnymi potrzebami inwestora, warunkami zabudowy i specyfiką działki oraz jej otoczenia. Bardzo ważną kwestią dla nas jest również wysokość wydatków inwestycji. Staramy się bowiem dbać o interes inwestora i tworzyć projekty z zastosowaniem technologii zapewniających optymalnie niskie koszty budowy.

Projektujemy w najwyższym standardzie pasywnym, nie tylko domy jednorodzinne, ale również budynki użyteczności publicznej, przedszkola, szkoły, biurowce i budynki służby zdrowia, gdzie energooszczędność stanowi szczególną rolę w kontekście obowiązujących przepisów.

 

Wszystkich zainteresowanych budową domu pasywnego lub energooszczędnego zachęcamy do kontaktu i współpracy. Naszą ofertę kierujemy więc nie tylko do inwestorów indywidualnych, ale również do przedstawicieli gmin, czy innych instytucji i organizacji. Nasze doświadczenie i wiedza w zakresie projektowania domów pasywnych będzie gwarancją zadowolenia każdego klienta.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

 

Zobacz, co otrzymasz wraz z zakupem dowolnego projektu typowego:

 

GRATISY